LJCA030.X
DigiKey Part Number
LJCA030.X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LJCA030.X
Description
FUSE AUTO 30A 32VAC 32VDC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Auto Link
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Voltage Rating - AC
32 V
Series
Voltage Rating - DC
Packaging
Retail Package
Response Time
Slow Blow
Part Status
Active
Package / Case
Mounting Type
Requires Holder
Color
Pink
Fuse Type
Size / Dimension
0.571" L x 0.472" W x 0.630" H (14.50mm x 12.00mm x 16.00mm)