5.0SMDJ78CA-T7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 207
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Taiwan Semiconductor Corporation
Microchip Technology
Bourns Inc.
In Stock: 219
126V Clamp 39.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
5.0SMDJ78CA-T7
DigiKey Part Number
18-5.0SMDJ78CA-T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-5.0SMDJ78CA-T7CT-ND - Cut Tape (CT)
18-5.0SMDJ78CA-T7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ78CA-T7
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
5.0SMDJ78CA-T7 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
39.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
Yes
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V