0SPF012.T
DigiKey Part Number
5666-0SPF012.T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0SPF012.T
Description
FUSE CARTRIDGE 12A 1KVDC 5AG
Detailed Description
12A 1 kVDC Fuse Cartridge Requires Holder
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Current Rating (Amps)
12A