LTW-020ZDCG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LTW-020ZDCG |
Description | LED WHITE 2PLCC SMD R/A |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | White LED Indication - Discrete 3.25V 2-SMD, PLCC |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.25V |
Mfr | Current - Test 20mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 110° |
Part Status Active | Mounting Type |
Color | Package / Case 2-SMD, PLCC |
Configuration Standard | Supplier Device Package |
Lens Color Yellow | Size / Dimension 3.80mm L x 1.20mm W |
Millicandela Rating | Height (Max) 0.62mm |