TGF20SF-07870787-020
DigiKey Part Number
TGF20SF-07870787-020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGF20SF-07870787-020
Description
THERM PAD 199.9X199.9MM GRY/WHT
Detailed Description
Thermal Pad Gray, White 199.90mm x 199.90mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0200" (0.508mm)
Material
Aluminum Oxide filled Acrylic
Color
Gray, White
Thermal Resistivity
0.70°C/W
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Outline
199.90mm x 199.90mm