ND03J00102J-- is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 3,000
Datasheet
NTC Thermistor 1k Disc, 3.5mm Dia x 3.0mm W
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
ND03J00102J--
DigiKey Part Number
ND03J00102J--ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ND03J00102J--
Description
THERMISTOR NTC 1KOHM 3480K DISC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
B25/85
3480K
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Power - Max
250 mW
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.38" (35.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
1k
Grade
Automotive
Resistance Tolerance
±5%
Qualification
AEC-Q200
B Value Tolerance
±2%
Package / Case
Disc, 3.5mm Dia x 3.0mm W