KGM15BR72A223KT
DigiKey Part Number
478-KGM15BR72A223KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15BR72A223KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15BR72A223KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15BR72A223KT
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Detailed Description
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KGM15BR72A223KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)