KGM15ACG1H220GM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 9,770
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2,700
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
KEMET
In Stock: 50
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
22 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1H220GM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H220GMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H220GM
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H220GM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)