0805YC105KAT4A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0805YC105KAT4A |
Description | CAP CER 1UF 16V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0805YC105KAT4A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |