1808Y4K00102JXT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1808Y4K00102JXT |
Description | CAP CER 1000PF 4KV X7R 1808 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1808Y4K00102JXT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1808 (4520 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.079" (2.00mm) |