1210Y1000104KNT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1210Y1000104KNT |
Description | CAP CER 0.1UF 100V X8R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1210Y1000104KNT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Soft Termination, High Temperature |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.079" (2.00mm) |