0805Y5000221GCT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0805Y5000221GCT |
Description | CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0805Y5000221GCT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) |