0805Y2500103KNT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0805Y2500103KNT |
Description | CAP CER 10000PF 250V X8R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0805Y2500103KNT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Soft Termination, High Temperature |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) |