C2220C106M5R2C7186
DigiKey Part Number
399-5824-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5824-1-ND - Cut Tape (CT)
399-5824-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C106M5R2C7186
Description
CAP CER 10UF 50V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C106M5R2C7186 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)