C0603C471G5GACAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0603C471G5GACAUTO |
Description | CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0603C471G5GACAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±2% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |