C0402C100C5GACAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0402C100C5GACAUTO |
Description | SMD AUTO C0G, CERAMIC, 10 PF, 2% |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0402C100C5GACAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Obsolete | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.25pF | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |