KF1003-04P-R0-DFT-02B
KF1003-04P-R0-DFT-02B
KF1003-04P-R0-DFT-02B
DigiKey Part Number
5912-KF1003-04P-R0-DFT-02B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KF1003-04P-R0-DFT-02B
Description
DIP SW, RA, 4POS, EXTRNDED
Customer Reference
Detailed Description
Dip Switch SPST 4 Position Through Hole, Right Angle Slide (Standard) Actuator 25mA 24VDC
Height Above Board
0.390" (9.90mm)
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
25mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating
24VDC
Length
0.300" (7.62mm)