JYCL0610R2540
DigiKey Part Number
5101-JYCL0610R2540-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JYCL0610R2540
Description
VIBRATION ERM DC MOTOR 11K RPM
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Motor Vibration, ERM (Haptic) 11000 RPM 3.7VDC
Category
Function
Vibration, ERM (Haptic)
Manufacturer
JIE YI ELECTRONICS LIMITED
Voltage - Rated
3.7VDC
Series
RPM
11000 RPM
Packaging
Bulk
Size / Dimension
Round - 0.236" Dia (6.00mm)
Part Status
Active
Length - Shaft and Bearing
0.213" (5.40mm)