Q 40,0-JXS11-12-10/20-T1-FU-LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
40 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Q 40,0-JXS11-12-10/20-T1-FU-LF
DigiKey Part Number
1908-Q400-JXS11-12-10/20-T1-FU-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 40,0-JXS11-12-10/20-T1-FU-LF
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
40 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
12pF