Q 20,0-JXS21-12-10/15-T1-FU-WA-LF is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Geyer Electronic America, Inc.
Parametric Equivalent
20 MHz ±10ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Q 20,0-JXS21-12-10/15-T1-FU-WA-LF
DigiKey Part Number
1908-1115-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
12pF