Q 0,032768-SMQ32SL-12,5-20-T1-LF
DigiKey Part Number
1908-Q0032768-SMQ32SL-125-20-T1-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q0032768-SMQ32SL-125-20-T1-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q0032768-SMQ32SL-125-20-T1-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Frequency Stability
-160ppm
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm