MX84B032SF1
MX84B032SF1
MX84B032SF1
DigiKey Part Number
670-MX84B032SF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX84B032SF1
Description
CONN RCPT HSG 32POS 2.20MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.087" (2.20mm)
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Tray
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Features
Retainer
Contact Type
Female Socket
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.087" (2.20mm)