ISC019N10NM8SCATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC019N10NM8SCATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC019N10NM8SCATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISC019N10NM8SCATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC019N10NM8SCATMA1
Description
ISC019N10NM8SCATMA1
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 26A (Ta), 245A (Tc) 3W (Ta), 268W (Tc) Surface Mount PG-WSON-8-2
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.93mOhm @ 50A, 15V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
3.2V @ 114µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
133 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
8800 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 268W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PG-WSON-8-2
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
8V, 15V