ESD5V5U5ULCE6327HTSA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 15,163
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 69,149
Datasheet
12V (Typ) Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount PG-SC74-6
ESD5V5U5ULCE6327HTSA1
DigiKey Part Number
ESD5V5U5ULCE6327HTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD5V5U5ULCE6327HTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
ESD5V5U5ULCE6327HTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD5V5U5ULCE6327HTSA1
Description
TVS DIODE 5.5VWM 12VC PGSC746
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESD5V5U5ULCE6327HTSA1 Models
Applications
Ethernet
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
0.45pF @ 1MHz
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
5
Package / Case
SC-74, SOT-457
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5.5V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)