BSZ100N03MSGATMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BSZ100N03MSGATMA1 |
Description | MOSFET N-CH 30V 10A/40A 8TSDSON |
Manufacturer Standard Lead Time | 61 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 30 V 10A (Ta), 40A (Tc) 2.1W (Ta), 30W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8 |
Datasheet | Â Datasheet |
EDA/CAD Models | BSZ100N03MSGATMA1 Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1700 pF @ 15 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 2.1W (Ta), 30W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Supplier Device Package PG-TSDSON-8 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.1mOhm @ 20A, 10V |