1455N1201BU
1455N1201BU
1455N1201BU
DigiKey Part Number
HM2956-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455N1201BU
Description
BOX ALUM BLUE 4.72"L X 4.06"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Blue End Panel(s) 4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm) X 2.087" (53.00mm)
EDA/CAD Models
1455N1201BU Models
Category
Area (L x W)
19.2in² (124cm²)
Packaging
Bag
Color
Blue
Thickness
0.060" (1.52mm)
Container Type
Box
Features
Card Guides
Size / Dimension
4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
2.087" (53.00mm)