TG10-DA1NSLF
DigiKey Part Number
5843-TG10-DA1NSLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG10-DA1NSLF
Description
ISO MOD AUDIO 1:1 X-TEMP 6P SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Impedance Primary Ohms Impedance Secondary Ohms 1:1 Audio Transformer 10kHz ~ 200MHz Surface Mount
Category
Voltage - Isolation
1500V
Manufacturer
HALO Electronics, Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Approval Agency
cURus
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Turns Ratio - Primary:Secondary
1:1
Size / Dimension
0.320" L x 0.280" W (8.13mm x 7.11mm)
Transformer Type
Data/Voice
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Frequency Range
10kHz ~ 200MHz