05-50-D-0050-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-50-D-0050-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-50-D-0050-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 50
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 1.969" (50.00mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
50
Manufacturer
GCT
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
1.969" (50.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)