05-24-A-0304-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 493
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 905
Datasheet
Molex
In Stock: 379
In Stock: 431
In Stock: 208
In Stock: 0
In Stock: 0
Samtec Inc.
New Product
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
05-24-A-0304-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-24-A-0304-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-24-A-0304-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 24
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
24
Manufacturer
GCT
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)