05-10-D-0127-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
GCT
In Stock: 400
Datasheet
Molex
In Stock: 258
Molex
In Stock: 0
In Stock: 341
Samtec Inc.
New Product
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
05-10-D-0127-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-10-D-0127-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-10-D-0127-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 10
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm) Halogen Free
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)