EUB5850A3S-10MH4L
DigiKey Part Number
776-EUB5850A3S-10MH4L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EUB5850A3S-10MH4L
Description
ANT, NANOUWB, 5850MHZ-8250MHZ, 1
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA UWB Flat Patch MHF1 (U.FL), MHF4L Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Ezurio
VSWR
2.5
Packaging
Canister
Gain
3.9dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
MHF1 (U.FL), MHF4L
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
7.05GHz
Height (Max)
0.066" (1.67mm)
Frequency Range
5.85GHz ~ 8.25GHz