HNSM3-30-5.5-1
Supporting your Project: Printed Circuit Board Solutions
HNSM3-30-5.5-1
DigiKey Part Number
RPC4127-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HNSM3-30-5.5-1
Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M3 Nylon 1.181" (30.00mm) Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HNSM3-30-5.5-1 Models
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.217" (5.50mm) Hex
Series
Between Board Height
1.181" (30.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
1.181" (30.00mm)