62PPM10BM35
DigiKey Part Number
145-62PPM10BM35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62PPM10BM35
Description
HOLE PLUG 0.394" NYLON NATURAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hole Plug 0.394" (10.00mm) Nylon Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
62PPM10BM35 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
Natural
Manufacturer
Essentra Components
Material
Nylon
Series
Hole Diameter
0.394" (10.00mm)
Packaging
Bulk
Flange Diameter
0.551" (14.00mm)
Part Status
Active
Panel Thickness
0.031" ~ 0.138" (0.80mm ~ 3.50mm)