SG-3031CM 32.7680KB3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SG-3031CM 32.7680KB3 |
Description | XTAL OSC XO 32.768HZ SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.2V ~ 5.5V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.2V ~ 5.5V |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Current - Supply (Max) 1.3µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x1.5) |
Type | Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |