FA-128 24.0000MF10Z-W3
DigiKey Part Number
SER3678TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER3678CT-ND - Cut Tape (CT)
SER3678DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 24.0000MF10Z-W3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FA-128 24.0000MF10Z-W3 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)