EPC23101ENGRT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EPC23101ENGRT |
Description | TRANS GAN 100V EPOWER STAGE |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output / Channel 65A |
Manufacturer EPC | Voltage - Supply 10V ~ 80V |
Series | Voltage - Load 10V ~ 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Part Status Active | Features Bootstrap Circuit, Slew Rate Controlled |
Output Configuration Half Bridge | Fault Protection ESD, UVLO |
Applications General Purpose | Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank |
Interface Logic | Package / Case 14-PowerWFQFN |
Load Type Inductive, Capacitive, Resistive | Supplier Device Package 14-QFN (3.5x5) |
Technology Gallium Nitride (GaN) FETs | Base Product Number |
Rds On (Typ) 3.3mOhm |