ECS-384-CDX-1983
DigiKey Part Number
50-ECS-384-CDX-1983TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-384-CDX-1983CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-384-CDX-1983DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-384-CDX-1983
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-384-CDX-1983 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±40ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)