WCLA3225V1-1R5-R
DigiKey Part Number
283-WCLA3225V1-1R5-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA3225V1-1R5-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA3225V1-1R5-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA3225V1-1R5-R
Description
FIXED IND 1.5UH 1A 130 MOHM SMD
Detailed Description
1.5 µH Unshielded Inductor 1 A 130mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Q @ Freq
10 @ 7.96MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
260MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max