SMDJ12CA
DigiKey Part Number
283-SMDJ12CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ12CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ12CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 150.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
150.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V