SMAJ28CA
DigiKey Part Number
283-SMAJ28CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMAJ28CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMAJ28CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V