SDQ25-330-R
DigiKey Part Number
283-4243-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4243-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4243-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDQ25-330-R
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 33.8UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 135.2 µH Inductance - Connected in Series 33.8 µH Inductance - Connected in Parallel 379.5mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 812 mA Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDQ25-330-R Models
Category
Current Saturation - Parallel
692 mA
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Current Saturation - Series
346 mA
Series
DC Resistance (DCR) - Parallel
379.5mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
DC Resistance (DCR) - Series
1.52Ohm
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Number of Coils
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
33.8 µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Series
135.2 µH
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Current Rating - Parallel
812 mA
Height
0.098" (2.50mm)
Current Rating - Series
406 mA