SDCL1V3012-4R7M-R
DigiKey Part Number
283-SDCL1V3012-4R7M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCL1V3012-4R7M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCL1V3012-4R7M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCL1V3012-4R7M-R
Description
FIXED IND 4.7UH 800MA 156 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 800 mA 156mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
950mA
DC Resistance (DCR)
156mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)