SDCL1V3012-1R0N-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDCL1V3012-1R0N-R |
Description | FIXED IND 1UH 1.9A 58 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Inductor 1.9 A 58mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 2A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 58mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) |