LTA1VS16C-351-R
DigiKey Part Number
283-LTA1VS16C-351-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-LTA1VS16C-351-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-LTA1VS16C-351-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTA1VS16C-351-R
Description
TRANSF ETHERNET LAN 350UH
Detailed Description
350µH LAN 10/100 Base-TX Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
Size / Dimension
0.504" L x 0.272" W (12.80mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)
0.207" (5.25mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance
350µH