Image for FP0704-100-R is not available
FP0704-100-R
DigiKey Part Number
283-FP0704-100-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FP0704-100-R
Description
FIXED IND 100NH 38A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Unshielded Toroidal Inductor 38 A
Category
Inductance
Mfr
Current Rating (Amps)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
Type
Toroidal
Inductance Frequency - Test
100 kHz