5-0SMDJ22A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 3,000
Datasheet
35.5V Clamp 141A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
High Power TVS Diodes
5-0SMDJ22A
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ22ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ22A
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
141A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V