5-0SMDJ12A
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ12ATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ12ACT-ND - Cut Tape (CT)
283-5-0SMDJ12ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ12A
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 252A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
252A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V