4230-T130-K0CE-30A
DigiKey Part Number
4230-T130-K0CE-30A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4230-T130-K0CE-30A
Description
CIR BRKR THERM 30A 480VAC/125VDC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 30A 480 V AC 125 V DC Lever DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4230-T130-K0CE-30A Models
Category
Current Rating (Amps)
30A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
480 V
Series
Voltage Rating - DC
125 V