PVL12FW145
PVL12FW145
PVL12FW145
DigiKey Part Number
141-PVL12FW145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PVL12FW145
Description
LED PNL IND 8MM WIRE LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator 24V 2mA ~ 20mA Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PVL12FW145 Models
Category
Voltage
24V
Manufacturer
E-Switch
Current
2mA ~ 20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.472" (12.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
8.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)