TBA-30B443A
DigiKey Part Number
4761-TBA-30B443A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBA-30B443A
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 30A CHASS
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 30 A 250V 250V 50 ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC
250V
Current
30 A
Series
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated DC
250V